Інформація про школу

Нечуївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Ямпільського району Вінницької обласної Ради

1934 – рік заснування Нечуївської (до 23.06.2003 року – Петрівської, з 23.06.2003 року по 19.05.2017 року - Радянської) спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Спочатку це був дитячий будинок для дітей-сиріт, а згодом він був реорганізований в спеціальну школу-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку. За 83 роки школа підготувала до самостійного життя до 5 тисяч випускників.

Очолює колектив школи Брюнеткіна Галина Григорівна.

Педагогічний колектив школи працює над створенням домашніх умов, родинної обстановки; проводить роботу, спрямовану на подолання вад психофізичного розвитку дітей.

У 2017-2018 навчальному році школа працює над методичною темою: „Підвищення якості і ефективності навчально-виховного процесу на основі творчого підходу до праці, формування життєвої компетенції учня”.

Вирішують методичну тему 34 педагоги, з яких 6 педпрацівників вищої категорії, 11 - І категорії, 3 – ІІ категорії, 14 – спеціалістів. 5 педпрацівників мають дефектологічну освіту.

В школі діє навчальний корпус, в якому обладнано 9 класних кімнат, кабінет з розвитку мовлення, актова зала, столярна та швейна майстерні; спальний корпус на 90 місць, ігрова кімната; лазня, пральня; медичний пункт з ізолятором. На сторожі здоровя дітей стоять лікарі-педіатри та медична сестра.

Їдальня на 90 посадочних місць, в якій діти харчуються 5 разів на добу згідно існуючих норм. В меню кожного дня молочні, мясні продукти харчування, свіжі овочі, фрукти, соки, цитрусові, солодощі.

На території школи знаходяться спортивний, ігровий майданчики, пришкільні земельні ділянки.

Навчально-виховний процес здійснюється з урахуванням особистості кожного учня і спрямовується  на виховання любові до країни в якій живемо, її Конституції, шанобливе ставлення до історії України, її природи, традицій та звичаїв народу, невід’ємною часткою якого ми є, державних символів, загальнолюдських прав і свобод людини, людей старшого покоління, сімейних відносин, всіх тих цінностей, які виробила українська нація впродовж тисячоліть і особливо до душі народу – його мови.

В школі діють гуртки за інтересами: основи інформатики, "Оберіг", "Мережка", "Дивосвіт", "Вишиванка", "Перлина", "Сувенір", "Умілі руки".

Учні школи неодноразово ставали лауреатами районних фестивалів „Весняна парасолька”, „Сурми звитяг”, обласного мистецького фестивалю-конкурсу "Дивоцвіти Вінницького краю".

Роботи учнів та працівників школи демонструвалися в обласному музеї образотворчого мистецтва та дістали схвальні відгуки. В школі обладнано куточок з малюнками вихованців різних років під назвою „Малюють діти нашої школи”.

Вже стали традицією щорічні туристичні мандрівки по рідному краю. В школі діє дитяче обєднання „Краяни”, в якому є 9 загонів природоохоронного та краєзнавчого напряму. В школі діє кімната-музей, де зібрано цікавий та унікальний матеріал з історії рідного краю.

Учні школи завжди приймають участь в обласних олімпіадах та спартакіадах.

Цікаво та змістовно працює клуб вихідного дня „Веселка”, стали традицією предметні тижні, творчі звіти класів.

Закінчивши школу, випускники здобувають професійну освіту у Мазурівському професійно-технічному центрі за спеціальностями: муляр-штукатур, плиточник-облицювальник та інші спеціальності. Школа і надалі підтримує зв’язки з випускниками.

Створення сприятливих умов для розвитку та самореалізації особистості в системі навчально-виховного процесу підвищує результативність корекційно-виховної роботи з учнями, сприяє більш швидкому і успішному розвитку наших дітей.